2022.12.06. 16:18

Nagy küzdelemben veszített a Jászberény és Cegléd is

Nem hozott szerencsét csapataink számára a 12. forduló, ugyanis mindketten alulmaradtak aktuális ellenfeleikkel szemben.

A fehér mezes ceglédiek nagy küzdelemre késztették a MAFC csapatát

Forrás: hunbasket.hu

A MAFC elleni meccsen az amerikai Burns Glen debütált a ceglédi csapat soraiban. A 27 éves, 192 cm magas hátvéd az elmúlt évadban a német harmadosztályban szerepelt. Lapunk úgy tudja, hogy egyelőre próbajátékon van a játékos, a klub másik légiósa, a szlovén Sedin Karavdic továbbra is tagja a keretnek, de közülük csak az egyikük játszhat a mérkőzéseken.

Ceglédi KE–MAFC 93–101 (23–25, 28–29, 17–16, 25–31)

Szolnok, Tiszavirág Aréna, 300 néző. Vezette: Gergely Cs., Marton P., Fülöp Á.

CKE: Tóth B. 5, Velkey 18, CSABA GY. 16/3, Kalassai 3/3, KOVÁCS B. 15. Csere: ERDEI 17/6, Csákvári 3/3, Glen 16/9, Tóth Z. 7/3, Lógár 3/3. Edző: Siska János.

MAFC: TÓTH P. 26/15, Pintér D., BUZÁS 15, BORDÁCS 14, Csapai 11. Csere: POLGÁRDY 14, Biber 9, Komma 2, Misek 8, Maly 2, Bősze, Herló. Edző: Lakits András.

Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett a meccsen három negyeden keresztül. A hazaiak nagyon igyekeztek nagy múltú vetélytársukkal szemben, és a záró felvonás is 70–70-es állásról indult. A fővárosiak azonban öt perc alatt egy 20–5-s rohammal állva hagyták a ceglédieket, akiknek már sem energiájuk, sem idejük nem volt visszajönni a mérkőzésbe.

– Úgy érzem, a meccs akkor fordult a javunkra, amikor kicsit szigorítottunk a védekezésünkön. Még kilencvenhárom kapott pont ellenére is lehet azt mondani, hogy volt egy öt perc, amikor igazán jól védekeztünk. A maradék harmincötben nagyon nem úgy működött a védelmünk, ahogy az ránk jellemző – mondta Lakits András, a MAFC edzője.

Siska János, a Cegléd edzője pedig ekképp értékelt: – Elismerésem a MAFC csapatának, amelyik ma jobb volt nálunk. Mi csapatunknak is jár a dicséret, mert mindent megtett a győzelemért. A sajnálatos 23:38-as büntetőarány, pedig sok mindent elárul.

TF-BP–Jászberényi KSE 80–75 (21–21, 14–17, 19–13, 15–18, 11–6) – hosszabbítás után

Budapest, 100 néző. Vezette: Jurák K., Nepp L., Drenyovszki D.

TF-BP: DANCSECS 26/9, SZÁNTÓ 19/3, Gémes 8/6, Oroszi 2, ANDA 15. Csere: Nagy Sz. 10/6, Várbíró, Csikós, Tóth K. Edző: Beák Gábor.

JKSE: Csík 12/3, KUCSORA 15, Mester 2, HOMOKI 17/6, Olasz 9. Csere: Rosics 5/3, Dunai 2, Meleg 5/3, Ivosev 8, Kovács V. Edző: Miljan Rakics.

Kemény, változatos mérkőzést vívott egymással a két együttes, akik végig egymás nyomában loholtak. A ráadásban a hazaiak higgadtabban játszottak és jól büntetőztek, mindezeknek köszönhetően megnyerték a meccset.

– Egy győzelmet nem kell magyarázni. Ez ma annak volt köszönhető, hogy ahhoz képest, milyen sokat hibáztunk, mégis higgadtak voltunk – mondta Beák Gábor, a fővárosiak edzője.

A JKSE edzője, Miljan Rakics pedig azt nyilatkozta: – Ismét egy rossz mérkőzésen vagyunk túl. Enerváltan játszottunk, sok eladott labdánk volt és fontos támadólepattanókat engedtünk az ellenfelünknek. Úgy gondolom, nem koncentráltunk eléggé a mérkőzés alatt, nem működött az összjáték, mindössze 13 gólpasszal zártunk, így nem lehet mérkőzést nyerni.