Úszás

2023.02.14. 21:05

Egy rakat érmet szereztek a szolnoki úszópalánták

Nem kevesebb, mint 36 klub 521 úszópalántája állt rajtkőre a kecskeméti Aranyhomok kupa elnevezésű versenyen.

Jól szerepelt az Invictus csapata a kecskeméti viadalon

Forrás: Invictus Facebook-oldala

Mint, ahogy megszokhattuk a szolnoki Invictus ÚVK-Manta Úszó Klub csapata ezúttal is kitett magáért.

Mint azt Szekeres Szilvia edző elmondta, hogy fiataljaik közül a még első „versenyes" Donkó Gréta rögtön egy arany, két bronz és egy negyedik hellyel indította pályafutását. Klubtársai közül Csibra Lehel, Dér Márton, Szigeti Regina valamint Oldal Noel egyéni csúcsokkal és negyedik helyezésekkel gazdagították a csapat pontszámát. Ráadásul Noel még egy bronzérmet is nyert 50 m pillangón, Sándor Márk pedig 100 m mellen ezüstérmes lett. A továbbiakban Erdei László sem tétlenkedett, ugyanis egyéni csúcsokat repesztve három aranyat és egy bronzérmet szerzett, társai közül Barta Bodza , Sándor Krisztián és Oldal Szonja pedig egyéni rekordokkal zárta megméretést. A folytatásban pedig az idősebb korosztályban, Fóris Csenge 100 m háton a második, míg Hegyi Mira 400 m vegyesen a harmadik helyet könyvelhette el.

Szekeres Szilvia örömmel újságolta, hogy csapatuk a 17. helyen végzett az erős és népes mezőnyben.