Egykori MÁV csatár góljával nyert a Tiszakécske

A 27. forduló mérkőzésein léptek pályára a csapatok a labdarúgó NB II.-ben.

A fehér mezes kécskeiek fontos pontokat szereztek a Siófokkal szemben

Forrás: tiszakecskefoci.hu

Kezdjük forduló zárómeccsével, amelyben góldús mérkőzésen az MTK 4–2-re verte a Diósgyőrt. Ezzel a kék-fehérek vették át a vezetést a tabellán, de a Diósgyőr második, feljutást érő helye is biztosnak tűnik, hiszen 11 pont az előnye a harmadik Péccsel szemben. A képzeletbeli dobogó harmadik fokáért a Pécs mellett, a Gyirmót, az Ajka és a Szeged fut versenyt.

Régiónk csapata, a Tiszakécske, az egykori MÁV FC Vólent Roland góljával verte a Siófokót.

Ezzel a Tisza-partiak hat pontra állnak az osztályozót jelentő 16. helyen tanyázó Nyíregyházától. Az utóbbi gárda pontot szerzett a Csábi József által irányított Kazincbarcika otthonában. Tovább tart a Csákvár vesszőfutása, amely ezúttal Gyirmóton kapott ki. A csákváriak a 2023-as esztendő hét mérkőzéséből mindössze négy pontot szereztek.

Az alsóházban lévő együttesek közül a Békéscsaba kétgólos előnyt herdált el a vendég Budafok elleni összecsapáson. Egyre nehezebb helyzetben a Dorog és a Kozármisleny, hiszen már az osztályozós helyen álló csapatoktól is öt pont a lemaradásuk. Igaz, még 11 forduló van hátra a zárás előtt..

Eredmények: Kazincbarcika–Nyíregyháza 1–1, Gyirmót FC Győr–FC Csákvár 2–1, Szentlőrinc–Kozármisleny 1–1, Dorog–Mosonmagyaróvár 0–1, Békéscsaba Budafok 2–2, Szeged–Soroksár SC 1–0, Tiszakécske–Siófok 1–0, Ajka Szombathelyi Haladás 2–1, Pécsi MFC–ETO FC Győr 0–1, MTK–Diósgyőri VTK 4–2.

A bajnokság állása: 1. MTK 59 pont, 2. Diósgyőr 58, 3. Pécsi MFC 47, 4. Gyirmót 45, 5. FC Ajka 45, 6. Szeged 43, 7. Haladás 39, 8. ETO FC Győr 38, 9. Budafok 35, 10. Soroksár 35, 11. Tiszakécske 34, 12. Kazincbarcika 34, 13. Mosonmagyaróvár 33, 14. Siófok 32, 15. Csákvár 32, 16. Nyíregyháza 28, 17. Szentlőrinc 28, 18. Békéscsaba 27, 19. Dorog 22, 20. Kozármisleny 22 pont.