Atlétika

2023.07.09. 18:30

Ötödik helyet szerzett a magyar bajnokságon a fiatal szolnoki sprinter

Medgyessy Máté közel futott egyéni csúcsához, így a fiatal szolnoki futó az ötödik helyet szerezte meg a hosszabbik sprinttávon a hétvégi országos bajnokságon.

Medgyessy Máté (balra) ötödikként ért célba a 200 méteres síkfutás időfutamában a 128. Atlétika Magyar Bajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. július 8-án

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Ötödik helyen végzett 200 méteres síkfutásban az országos bajnokság szombati versenynapján Medgyessy Máté. A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola 2006-os születésű sprintere az első időfutamban rajtolt, és egyenletes futással, 21,91-es egyéni csúcsát megközelítve, 22,09-cel ért célba. Mivel a második időfutamban ennél senki sem tudott jobbat, Medgyessy összesítésben is az ötödik helyet szerezte meg.