Kosárlabda / Galériával

2023.09.15. 19:41

Hosszabbításban nyerte hazai főpróbáját az Olajbányász

Küzdelmes mérkőzésen, már-már bajnoki meccsekre hajazó hangulatban nyerte utolsó hazai edzőmérkőzését a Szolnoki Olajbányász pénteken a DEAC ellen.

Küzdelmes mérkőzésen nyert a piros mezes szolnoki csapat a DEAC ellen

Élénkül a Tiszaliget. Ez nem is csoda, hiszen a Szolnoki Olajbányász DEAC elleni pénteki fellépése a Tisza-partiak utolsó hazai felkészülési mérkőzése volt a két hét múlva esedékes bajnoki nyitány előtt. A kellemes idő és a díjmentes belépési lehetőség egy jó kis Olaj-meccsre sokakat csábított a városi sportcsarnok padsoraiba.

Az már a találkozó kezdete előtt kiderült, hogy a szolnoki drukkerer "megbocsájtották" Andre Willimansonnak múltszezonbeli, idény lezárulta előtti távozását: az amerikai center nagy tapsot kapott a hazai szurkolóktól.

Tapsolni persze leginkább saját csapatuk sziporkázásának szerettek volna a szolnokiak, de erre viszonylag sokáig várniuk kellett.

Nehézkesen kezdtek ugyanis a csapatok, a meccs első kosarára közel két percet kellett várni. A kezdőnegyedben Pongó Máté és James Eads triplái révén akár meg is léphetett volna az Olaj, ám a DEAC közeli pontjaival lőtávolban maradt. Hét perc elteltével Djordje Drenovac révén, a meccsen először a vezetést is átvették a debreceniek, 12–13. Az agilisan beszálló Pallai Tamás egy hármas és két értékesített büntető révén azonban gyorsan felírt öt pontot a neve mellé, a negyed így stabil Olaj-előnnyel ért véget, 21–13.

Amikor két perc már a második játékrészből is eltelt, és Dustin Thomas hármasával tíz pont fölé nőtt az Olaj előnye, 26–14, már Andjelko Mandics DEAC-edző is időt kellett, hogy kérjen. Vagy ez tette meg a hatását, vagy az Olaj ült bele a meccsbe, de egy 9–0-val visszajött a DEAC, 26–23. A meccs innentől zaklatottan alakult, sok hiba jellemezte a csapatokat, az Olaj a közelről, a DEAC a távolról szerzett pontokkal maradt adós, így 32–34-gyel mentek nagyszünetre.

A folytatásban is a küzdelem dominált a látvánnyal szemben. Ezt a DEAC fordította előnyére, kilencpontos fórt épített a zárónegyedre, 48–57. Adott volt a feladat: ezt a hátrányt kellett eltüntetni a hátralévő tíz percben az Olajnak.

De ennyi idő nem kellett a hazaiaknak: 14–3-at mentek öt perc alatt, így nyílt hajrára készülhettek a csapatok, 62–60.

Nyílt is volt végig a hajrá, de az utolsó pillanatokban úgy tűnt, elrontja a DEAC az Olaj hazai főpróbáját. 70–73 volt az állás, amikor már csupán három másodperce volt hátra a találkozóból. Ám Pallai Tamás bedobott egy triplát, hosszabbításra mentve a találkozót. A ráadásban az Olajbányász volt jobb, így nagy küzdelemben, már-már bajnoki hangulatban búcsúzott közönségétől a két hét múlva következő, első éles mérkőzésig.

Szolnoki Olajbányász–DEAC 86–82 (21–13, 11–21, 16–23, 25–16, 13–9)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 400 néző.

Szolnok: Pongó 3, LUKÁCS 9/3, EADS 18/2, THOMAS 19/3, Révész 4. Csere: PALLAI 14/6, Clay 8, Wiggins 11, Rudner, Arabo, Sebők A., Vincze R. Edző: Miodrag Rajkovics.

DEAC: Mócsán, NEUWIRTH 9/9, Edwin 11, WILLIAMSON 11, Buljevics 8. Csere: Csizmadia, Buckles 11/3, Kenéz 9, DRENOVAC 23/3, Czermann, Hegedűs B. Edző: Andjelko Mandics.

Kipontozódott: Rudner, Edwin.

Az eredmény alakulása:

2. perc: 2–2, 4. perc: 7–6, 6. perc: 11–9, 8. perc: 12–13, 12. perc: 26–14, 14. perc: 26–20, 18. perc: 32–30, 22. perc: 37–38, 24. perc: 40–42, 26. perc: 42–44, 28. perc: 44–51, 32. perc: 54–61, 34. perc: 58, 36. perc: 64–61, 38. perc: 68–65.