2023.10.21. 20:21

Átgázolt a ZTE a fél csapatot nélkülöző Olajon

Eleve maradványaiban érkezett meg Zalaegerszegre a Szolnoki Olajbányász, a ZTE pedig még azt is rommá lőtte, így elszenvedte idei első vereségét az Olaj. De legalább Clay és Eads "megérkezett" a szezonba.

Dustin Thomaséknak (labdával) nem volt esélyük Zalaegerszegen

Fotó: Földi Imre / Nemzeti Sport

Tüzes csarnokba érkezett meg szombaton a Szolnoki Olajbányász csapata: az NB I. negyedik fordulójában a Tisza-partiakat fogadó Zalaegerszeg drukkerei már a feldobás előtt jócskán hallatták hangjukat. Pedig előzetesen az ezer sebtől vérző Olajnak lett volna szüksége biztatásra: a találkozón nem állt Miodrag Rajkovics vezetőedző rendelkezésére Lukács Norbert, Demajeo Wiggins, Révész Ádám és Arabo Abraham sem.

Ehhez képest az egerszegi edző, Ljubomir Ruzicka kényszerült időkérésre alig több mint két perc elteltével, mivel 0–10-et mutatott az eredményjelző. Eljött ugyanis a mérkőzés, amelyen Jr. Clay megmutatta, miért látott benne fantáziát az Olajbányász szakvezetése. Az amerikai irányító tíz perc alatt szerzett 17 pontot, bedobott öt triplát öt kísérletből, és adott három asszisztot. Emellé James Eads is odapakolt tíz pontot, így sima Olaj-vezetéssel (23–34) zárult a negyed.

Akkor még nem így tűnt, de itt le is zárult a mérkőzés a Szolnok számára. A Zete valósággal nekiugrott az Olajnak a második negyedben, csináltak egy 13–2-t a megszeppenő vendégek ellen. Oda is volt az előny a 13. percre, 36–36.

A szolnoki sérültek hiánya kezdett megmutatkozni, volt, hogy három fiatal magyar játékos volt egyszerre a pályán. A 17. percben így már a hazaiak mentek tízzel, 52–42, két perccel később pedig már hússzal, 62–42. A ZTE-nek kis túlzással minden hármasa beesett, és szinte kétszer annyi lepattantó szedtek, mint a szolnokiak. Nincs mese: valósággal átgázoltak az Olajon.

A folytatásban gyorsan szerzett pontokkal kapaszkodott volna a Szolnok, ami nem segített: a mérkőzés rohanássá vált, a szervezett védekezéssel egyik csapat sem igazán törődött. 94–66-ról indult az utolsó játékrész, amelyben ugyancsak nőtt a két csapat közti különbség. Ez végül 32 pontnál állt meg (115–83), így a Szolnok elszenvedte első vereségét a 2023-2024-es szezonban.

A vendéglátók gyakorlatilag mindenben jobbak voltak. A lepattanócsatát 43–27-re nyerték, 21 asszisztjukkal szemben a Szolnoknak 15 volt, és a pálya minden részéről jobb százalékban dobtak. Az Olaj ráadásul már a meccs derekán faultgondokkal küzdött.

A piros-feketéknek azért a sima vereség ellenére sem érdemes a kardjukba dőlni, hiszen annyi hiányzójuk volt ezen a meccsen, hogy azt nem érdemes semmilyen későbbi számítás alapjául venni.

Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 115–83 (23–34, 39–11, 32–21, 21–17)

Zalaegerszegi Városi Sportcsarnok, vezette: Praksch, Farkas G., Major.

Zalaegerszeg: HICKS 15/6, KELLER I. 14/6, Csuti 7/3, Ostojics 9, Lekunas 4. Csere: MISHULA 21/15, GREEN 15/6, Simó 3/3, Németh A. 7/3, Tóth Á. 11/3, Csátaljai 9, Makkos. Edző: Ljubomir Ruzicka.

Szolnok: CLAY 24/15, Pallai 5/3, Rudner 8/6, Eads 17/6, THOMAS 17/3. Csere: Pongó 7/3, Kiss D., Sebők A. 2, Horváth Á., Vincze R 3/3. Edző: Miodrag Rajkovics.

Kipontozódott: Eads.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 0–10, 4. perc: 6–16, 6. perc: 11–19, 8. perc: 19–27, 12. perc: 31–36, 14. perc: 39–38, 16. perc: 48–42, 18. perc: 55–42, 22. perc: 70–48, 24. perc: 74–51, 26. perc: 77–58, 28. perc: 85–61, 32. perc: 94–69, 34. perc: 98–72, 36. perc: 104–75, 38. perc:. 110–80.