2024.02.17. 20:41

Száz pontot szórt a JKSE Miskolcon

A férfi kosárlabda NB I/B 20. fordulójában a jászberényiek nyerték meg a két legjobb nyolc közé igyekvő csapatok csatáját a MEAFC otthonában.

Jorgan Santigao (labdával) vezérletével megérdemelten nyert a JKSE Miskolcon

Forrás: hunbasket.hu

MEAFC-PEKA BAU–Jászberényi KSE 97–100 (23–31,18–24, 25–22, 31–23)

Miskolc, 200 néző. V.: Pozsonyi L., Sallai I., Szűcs S.

Jászberény: SANTIAGO 15, DUNAI 12/6, Boka-Magó, OROSZI 26/12, MELEG 22/6. Csere: Rátvay 11, Mester 12/3, Horváth N. 2, Dékány.

Edző: Puskás Artúr.

A felek közel hasonló mutatókkal, a miskolciak 7 győzelemmel és 11 vereséggel, míg a jászberényiek 7/12-es mutatóval várták a meccset. Jól kezdtek a vendéget, hiszen a 6. percben már 10 ponttal vezettek. A folytatásban sem csökkent a JKSE lendülete, amely félidő végére 14 pontos előnyt épített fel, 41–55. A térfélcsere után sem változott a játék képe, csak az állás változott Oroszi Bencéék 19 pontosra növelték előnyüket a harmadik negyed közepén, 54–73. A hazaiak azonban hosszú hajrát nyitottak és egy 20–5-ös rohammal felzárkóztak, 74–78. A JKSE azonban a hajrában újra tíz pontos előnyt szerzett, és végig vezetve megérdemelten nyerte az összecsapást.

A JKSE edzője, Puskás Artúr azt mondta a végső dudaszó után:

Elismerés jár a srácoknak a győzelemért. Megilleti az elismerés a miskolci csapatot is, hiszen egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet. Sok pontos, látványos mérkőzést játszottak a felek, amelyben a jobb labdajáratásunk hozta meg a sikert. Ritkán látható 32 gólpasszt osztottak ki egymás között játékosaink.