KOSÁRLABDA

2018.03.23. 09:20

Egy negyed után elúszott a meccs a JKSE-nek

Az előző körben bravúros győzelmet aratott a hazai pályán játszó Jászberény a címvédő Alba Fehérvár ellen. A szerdai folytatásban viszont idegenben játszva nem tudtak meglepetést okozni a Sopron otthonában.

Az első negyedben még fej fej mellett haladtak a felek. Negyedóra játék után azonban megléptek az osztályozós pozícióban álló vendéglátók, akik a harmadik játékrészben is tartották 10–12 pontos előnyüket.

Sajnos, a hajrában sem tudott közelebb férkőzni vetélytársához a jászberényi csapat. Nikola Lazics arról (is) beszélt az nso-nak, hogy kétnegyednyi elfogadható játék kevés a győzelemhez: – Jobbak voltak a hazaiak, megérdemelték a győzelmet.

Az első és a harmadik negyedben elfogadhatót nyújtottunk, a soproni­ak azonban a megszerzett előnyüket a mérkőzés végéig megtartották, és már nem tudtunk felzárkózni.

A jászberényi gárda szombaton a MAFC vendége lesz.

SOPRON KC–JP AUTO JKSE 80–68 (23–24, 27–14, 10–12, 20–18)

SOPRON: PARKER 14/9, El-Amin 6, Mészáros 8, HENDERSON 17/3, Tóth G. Csere: WATKINS 20, TAKÁCS N. 15/15, Kántor, Bagó, Duvnjak, Polgárdy, Werner. Edző: Sa­báli Balázs.

JÁSZBERÉNY: NELSON 30/15, Rakics 5, WALLACE 15/3, Lucsics 7/3, Sejfic 7. Csere: Cseh 2, Kerpel-Frónius B., Bazsó 2, Czirbus, Molnár M. Edző:

Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–9. 6. p.: 15–18. 8. p.: 19–20. 13. p.: 32–31. 16. p.: 37–31. 18. p.: 45–34. 22. p.: 52–40.

26. p.: 56–44. 29. p.: 60–48. 33. p.: 70–55. 36. p.: 76–56.