JÉGKORONG

2019.12.27. 07:52

Végül simán kikapott a berényi Lehel

Idei utolsó mérkőzésén a Lehel HC 12–4-es vereséget szenvedett hazai pályán a KMH-tól az OB III.-ban.

A vasárnap esti mérkőzésre a hibátlan, így aztán jóval esélyesebbnek számító Kanadai Magyar Hokiklub amatőrcsapata érkezett Berénybe. A fővárosi együttes már az első harmadban igyekezett bizonyítani a papírformát, és bár Szajka György révén 0–1 után még tudott egyenlíteni a Lehel, a játékrész végére 4–1-re elhúzott a KMH. A második harmadot sikerült ikszre hoznia a hazaiaknak, azonban az utolsó húsz percben ismét belehúztak a vendégek, akik így végül nyolcgólos győzelmet arattak.

Ezzel a találkozóval a csapatok számára véget ért az alapszakasz – a KMH–Hargitai Farkasok mérkőzést törölték –, így januárban már a helyosztók következnek. Mivel a Lehel HC a negyedik helyen végzett, így a döntőbe jutásért játszhat az első helyezett KMH-val, a másik ágon pedig a Szigeti Bikák és a Hargitai Farkasok csapnak össze. A két nyert meccsig tartó párharcot idegenben kezdi a Berény január 12-én, a második találkozót pedig majd két héttel később játsszák a felek a jászsági csapat jégcsarnokában. Amennyiben harmadik mérkőzésre is szükség lesz, azt ismét a KMH otthonában rendezik.

A berényi hálóőr, Baranyi Szabolcs (kékben) kapujába olykor nem csak a korong talált utat magának
Fotó: Gémesi Balázs

Jászberény Lehel HC – KMH SE 4–12 (1–4, 1–1, 2–7)

Jászberény, 200 néző. Vezette: Sütő G., Hernády K.

Lehel: Baranyi – Kovács A., Nagy I. Zoltán 1 (1) – Gedei (1), Hajdú Á. (2) – Bálint A. 1, Nagy II. Zoltán, Tóth I. (1) – Szabó Z. 1, Szajka 1, Szerdahelyi (1) – Pető V., Tóth D. Játékos-edző: Szerdahelyi Gábor.

KMH: Szebényi – Bessenyei, Gömöri (2) – András Sz., Papp K. (1) – Farkas Z. 1 (1), Romits 2 (1) – Asztalos 1, Fehér N. 1, Kis B. 2 (2) – Francsics 4, Harmathy (3), Mizsányi – Farkas I. 1, Tunyogi (1). Vezetőedző: Bóta Gusztáv.

Kiállítások: 28, ill. 16 perc.

Kapura lövések: 27–63.