2020.01.06. 07:20

Elfogytak a végére, újabb vereséget könyvelhetett el a JKSE

Lehet mondani, hogy három negyeden át meccsben volt a jászberényi kosárcsapat Sopronban, a zárófelvonásban azonban a hazaiak állva hagyták vendégeiket.

Miller (labdával) is a vártnál gyengébben teljesített a soproni meccsen

Fotó: Gémesi Balázs

A berényiek immáron tizenharmadik vereségüket könyvelhették el, és továbbra is sereghajtók. A soproni csapat három meccset nyert zsinórban, míg a Jászberény mindössze egy győzelmet jegyzett az elmúlt 13 fordulóban. A vendégeknél a nyakizom­húzódással bajlódó Nemanja Alekszandrov vállalta a fellépést.

Jól kezdett az SKC, közülük az amerikai erőcsatár, Demetre Rivers találataival hamar 14–7-es előnyt építettek ki a házigazdák. A vendégek Remon Nelson tripláival tartották a lépést, az első negyed végén 24–19-es állást mutatott az eredményjelző. A folytatásban Supola Zoltán és a litván Taurasz Jogléla kosaraival ismét meglépett a pályaválasztó alakulat, 38–21. Összekapta magát a jászsági együttes, a Nelson–Brbaklics–Alekszandrov trió eredményes játékával 49–40-re zárkóztak fel a második negyed végén.

A fordulást követően a jól játszó Nelson triplájával 55–51-re módosult az állás, és úgy tűnt, hogy van keresnivalója a Berénynek. Az SKC azonban sebességet váltott, és egy 8–0-s rohammal ismét eltávolodtak ellenfelüktől. A zárónegyed elején még tíz pont volt a JKSE hátránya, a soproniak zónavédekezésével azonban nem tudtak mit kezdeni. Supola Zoltánék pedig felőrölték vetélytársukat, és magabiztos győzelmet arattak.

Remon Nelson, a JKSE legeredményesebb játékosa azt mondta a lefújás után:

– Úgy gondolom, addig, amíg ellenfelünk nem erőltette a zónavédekezést, jól tartottuk magunkat, azt követően viszont, hogy védekezést váltott, azzal megtörte a lendületünket. Sok a fiatal játékos a csapatban, eddig is tettük a dolgunkat, s ez nem változott, sok munkára van szükségünk ahhoz, hogy előrelépjünk.

SOPRON KC – JÁSZBERÉNYI KSE 91–66 (24–19, 25–21, 16–16, 26–10)

Sopron, 1500 néző. V.: Benczur, Nagy V., Hervay.

SOPRON: Kinney 13/9, SUPOLA 12/6, Takács N. 3/3, RIVERS 22/9, CARTER 13. Csere: JOGELA 23/3, Werner 2, Molnár M., Fazekas 3/3, Schöll. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

JÁSZBERÉNY: NELSON 24/9, Miller 4, Mészáros M. 3/3, Alekszandrov 13/6, Pantelics 8. Csere: BRBAKLICS 12/3, Ruják B., Peringer 2, Buzás, Szigedi. Edző: Lo Elhadji Malick.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–4. 5. p.: 14–7. 10. p.: 24–19. 12. p.: 32–21. 15. p.: 38–27. 18. p.: 47–35. 20. p.: 49–40. 22. p.: 49–44. 25. p.: 55–51. 28. p.: 65–53. 30. p.: 65–56. 32. p.: 69–59. 35. p.: 75–61. 38. perc: 84–61.

További eredmények: Kecskemét–Atomerőmű SE 99–105, Kaposvár–DEAC 92–94, Oroszlány–Körmend 71–72, Szedeák–PVSK 72–84, ZTE KK–Falco KC 89–98, Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 90–89.

Így látták az edzők a soros bajnoki mérkőzést

Kosztasz Flevarakisz: – A neves csapatok ellen nagyobb szokott lenni a motiváció, nekünk viszont minden vetélytárs ellen ugyanolyan alázattal, intenzitással kell játszani. Gondot okozott Bernard Thompson hiánya, főleg védekezésben és emberfogás ellen. Remon Nelson remekül teljesített, neki külön is gratulálok. Amikor átálltunk zónára, sikerült megtörni ellenfelünk lendületét, tíz eladott labdára huszonnégy gólpassz jutott, ez jónak mondható. Ellenfelünk igyekezett lassítani a játékot, s hogy így is sikerült kilencven pont fölé jutnunk, az dicséretes. Ismét szeretném kiemelni közönségünket, akik rengeteget segítettek, amikor hullámvölgyben voltunk.

Lo Elhadji Malick: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az volt a tervünk, hogy úgy menjünk a nagyszünetre, hogy nyílt a meccs, amit többé-kevésbé elértük, hiszen tíz ponton belüli különbséggel mentünk az öltözőbe. Sőt, a második félidő elején kifejezetten szorossá tettük a meccset. Amikor ellenfelünk átállt zónára, sajnos néhány játékosunk nem tudta pontosan, mi a feladata. Így óriási zűrzavar lett úrrá a támadójátékunkon. Ellenfelünk ezt könnyű kosarakkal megbüntette.