2019.11.08. 10:50

Harcba szállnak a dobogóért

Az Újszász és a Karcag foga is a harmadik helyre fáj.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

A megyei első osztály 13. fordulójában a dobogó harmadik fokán álló Újszász a szintén a legjobb három közé vágyó Karcagot fogadja.

Vasárnap, 13.30

Újszász (3.) – Karcag (7.)

Vezeti: Szénási Gábor (Skultéti Csaba, Jancsó József).

Az újszászi csapat továbbra is a várakozások felett teljesít, és őrzi harmadik helyét. Bár a veretlenségüket már elveszítették, panasz továbbra sem lehet szereplésükre. A dobogó alsó fokának megszerzése még mindig reális cél lehet, és egy győzelemmel szinte be is biztosíthatnánk azt a téli pihenőre. Hazai pályán eddig kétszer botlottak, 1–1-et játszottak a Mezőtúrral, a Tószegtől pedig kikaptak 3–2-re, viszont a többi esetben begyűjtötték a három pontot – bár elsősorban kiváló idegenbeli mérlegüknek köszönhetik harmadik helyüket, ám ezúttal otthon kell bizonyítaniuk.

A Karcag jelenleg „csupán” a hetedik helyen áll, és ennek egyik oka az, hogy idegenben nem igazán fut nekik a szekér. Az ősszel eddig öt találkozót játszottak le otthonuktól távol, és ezeken mindössze egyszer tudtak nyerni, valamint egy döntetlent értek el, azaz négy pontot szereztek. Ez egy megyei top csapattól nem a legjobb mutató, de hozzá kell azt is tenni, hogy szinte mindegyik eddigi hazai ellenfelük a felsőházhoz tartozik.

Egy jó ősz végi hajrával azonban még lehet esélyük arra, hogy a dobogón teleljenek, hiszen hat pont a hátrányuk, de ehhez első lépésként Újszászon kellene nyerni, ami nem ígérkezik könnyű feladatnak. Példát magukról vehetnek viszont, hiszen tavasszal 2–1-re sikerült győzniük vendégként, de hazai pályán is övék lett a három pont egy 3–0-s mérkőzés után.

Mesterszemmel

Mérész Zoltán, az Újszász edzője: – A Tószeg elleni mérkőzés után sikerült rendezni a sorokat, az egy váratlan vereség volt, amiben nagy szerepet játszott a kapusunk kiállítása is. Most már nem vagyunk kevesen, bevethetőek az eddig sérült játékosok, viszont Veréb Danira nem számíthatunk, mivel az ötödik sárga lapja miatt nem eltiltását tölti. Nyilván hazai pályán nem lehet más célunk, mint a győzelem megszerzése. Tudjuk, hogy a Karcag rapszodikus, tehát képesek nagyon jó játékra, viszont – főleg idegenben – bennük van a rosszabb szereplés is. Ha sikerül nyerni, akkor úgy mehetünk téli pihenőre, hogy a 3–5. hely egyikén végzünk, vagyis teljesíteni tudjuk a szezon előtti célkitűzést.

Orosz István, a Karcag edzője: – Az őszi szezonban nagyon jól szerepel az Újszász, de most reméljük, hogy elöl jó formát mutatnunk majd, hátul pedig stabilak leszünk, és akkor meglephetjük vendéglátónkat, szeretnénk elhozni a három pontot. Ha megfelelően tudunk koncentrálni, akkor szerintem van keresnivalónk Újszászon, készülünk a mérkőzésre. Bízunk benne, hogy össze tudjuk szedni még erre a pár fordulóra magunkat, szerencsére jelenleg teljes a keret.