VÍZILABDA/ galériával

2019.01.10. 19:08

Újabb döntetlen: egyre kevesebb esélye van a Dózsának a továbbjutásra

Hiába vezetett többször is két góllal szolnoki csapat a Hannover elleni hazai BL-mérkőzésen, a végén meg kellett elégednie egy sovány döntetlennel, amellyel tovább csökkentek továbbjutási reményei.

A sereghajtó, nyeretlen hannoveri együttest fogadta a a 2017-ben BL-győztes Szolnoki Dózsa a Vízilabda Arénában. A 6. fordulónál tart a mezőny, a Szolnok öt ponttal várta a folytatását. Azt tudni kell, hogy Hannover a rendező jogán biztosan szerepelhet a nyolcas döntőben, mellette a csoport első három helyezettje kvalifikálhatja a legjobb nyolc közé. Kis Gábor a csapat olimpiai-bajnok centere is azt mondta, hogy csak a győzelem az elfogadható eredmény számukra.

Pedig jól indult a mérkőzés Zalánki Gergőék magabiztosan kezdtek, többször is két góllal vezettek. Aztán először, de nem utoljára a német együttes is elkezdett vízilabdázni. Alexander Radovics és társai könnyű gólokat lőttek, és a fordulást követően már 4–6-ost állást mutatott az eredményjelző. Miután Gocics-edző alapos eligazítást tartott, összekapta magát a társaság. Kijátszott akciók végén szép találatokat értek el a hazaiak, Dorde Lazics csavargóljával 8–6-ra módosították az állást.

A Hannover azonban visszajött a meccse és kiegyenlítette hátrányát, 9–9 után azonban Angyal Dániel megint a Dózsát juttatta előnyhöz. Sajnos elmaradt a győzelem, fél perccel a vége emberelőnyt kaptak a németek, amit Jorn Winkelhorst gólra váltott, (10–10). Így három pont helyett csak egy szerény döntetlent könyvelhetett el a Dózsa.

– Buta gólokat kaptunk, és ezek nem férnek egy ilyen szintű mérkőzésbe – mondta a lefújás után Zalánki Gergő. – Ami legbosszantóbb, hogy megint nem tudtuk kihúzni a végjátékot kapott gól nélkül. Sajnos megint értékes pontokat veszítettünk, de nem állunk meg, hiszen nagyon sok főtáblás mérkőzés van még.

A folytatás január 23-án, amikor a Mladost csapatát fogadja a Dózsa.

SZOLNOKI DÓZSA–WASPO HANNOVER 10–10 (2–1, 1–2, 4–3, 3–4)

Vízilabda Aréna, 400 néző. Vezette: Rovida (olasz), Teixido (spanyol)

SZOLNOK: Nagy V. – PRLAINOVICS 3, M. Alekszics, Szatmári, KIS G., Angyal 1, ZALÁNKI 3. Csere: Bátori, Jansik D. 1, V. Rasovics 1, Lazics 1, Teleki. Edző: Zsivko Gocics

HANNOVER: SCHENKEL – Esforzado, Georgetti, Real 1, WINKELHORST 2, A. RADOVICS 4, Schütze 1. Csere: Szekulics 1, Corusic 1, Moog, Ban, P. Jokics. Edző: Karsten Seehafer

Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 13/2

Zsivko Gocics: – Az első negyedben és a harmadik negyed elején nem figyeltünk eléggé, és nem tudtuk kihasználni lefordulásos helyzeteinket, mert türelmetlenül támadtunk. A németek vezetése után sok energiát használtunk fel a fordításhoz, és sajnos a végén megint nem tudtuk kihúzni kapott gól nélkül.

8. Hannover 0 3 3 57–70 2

További eredmények: Busto Arsizio (olasz)–Spandau 04 (német) 8–6, Olympiakosz (görög)–Jadran Split (horvát) 13–7, Jug Dubrovnik (horvát)–Mladost Zagreb (horvát) 14–11