VÍZILABDA

2018.05.14. 11:08

Az elején vezetett a Dózsa, de fordítottak a hazaiak

A Ferencváros szerezte meg az előnyt a férfi vízilabda ob I döntőjének első felvonásában.

nso.hu/ Varga Csaba

Milan Alekszics (labdával) lövései sem sikerültek a bajnoki döntő nyitányán

Bár az első félidőben a Szolnok jobb volt, a második negyed végére egyenlített a Fradi, majd a harmadikban jelentős előnyt szerzett, amit meg is tudott tartani, s 12–9-re nyert. A találkozó legjobbja az elmúlt években a Szolnok színeiben szereplő négygólos Varga Dénes volt.

FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa 12–9 (2–3, 3–2, 4–2, 3–2)

Komjádi-uszoda, 1500 néző Vezette: Marosvári A., Csa­nádi Zs.

Ferencváros: Vogel – Szirányi, Jaksics, Varga Dániel, Varga Dénes 4, Jansik Sz. 1, Mitrovics 3. Csere: Sedlmayer, Madaras 1, Pohl, Vámos 1, Nikics 2, Német. Vezetőedző: Varga Zsolt.

Fotós: Mészáros János

SZOLNOK: Nagy V. – Gocics, Zalánki 1, Mezei 1, Younger 2, Prlainovics 3, Jansik D. Csere: Bátori 1, Hangay Z., Alekszics, Csuk 1, Kis G., Fülöp. Vezetőedző: Cseh Sándor

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros együttese javára. A következő mérkőzést szerda este hét órakor rendezik Szolnokon, a Vízilabda Arénában