2020.03.02. 18:44

Fájó vereséget szenvedett a Jászberény a sereghajtó otthonában

A női Extraligában a sereghajtó Haladás vendége volt a Jászberény.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Az MTK elleni hazai vereség után abban lehetett reménykedni, hogy az első számú feladóvá előlépő Mészáros Zsófiával már jobban fog működni a gépezet, ám úgy tűnik, erre még várni kell. Szombathelyen többször is csapatunknál volt az előnaz első és a második játszmában azonban egyiket sem sikerült megnyerni. A harmadik szettet behúzta a Berény, ám a negyediket ismét elveszítette, így 3:1-es vereséget szenvedett. Folytatás pénteken (19 óra), hazai pályán a Kaposvár ellen.

Hungast Haladás – Jászberény VT 3:1 (19, 25, –18, 20)

Szombathely, 200 néző. Vezette: Tillmann, Szabó P.

Haladás: CSÁSZÁR 14, LESCAY 16, Péteri 6, Wallner 11, VACSI 17, Cicic 5. Csere: Lojen, Zoltán A. (liberók), Szendrődi, Dóka, Marton, Csóka. Vezetőedző: Leiszt Máté

Jászberény: Mészáros 2, SZILCSENKOVA 14, Szerényi 3, VENTURA 19, Tóth E. 7, Bulajics 6. Csere: Radomszki (liberó), Piatek, Borsos 6. Vezetőedző: Makai Péter

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:0, 5:7, 13:10, 18:13, 22:18. 2. játszma: 0:5, 7:11, 16:19, 20:20. 3. játszma: 1:4, 7:6, 8:11, 15:17, 15:22. 4. játszma: 7:4, 10:9, 15:9, 20:17

Leiszt Máté: – Büszke vagyok, hogy végre egy csapatként dolgozott a társaság, ez jó alap lehet a folytatásra. Pont ezért vagyok szomorú, hogy felelős emberek felelőtlen döntéseket hoznak. Mi kell még ennek a városnak, hogy hagyja ezt a csapatot dolgozni és tovább élni?

Makai Péter: – Megérdemelten nyert a Haladás, játékosainknak még szokniuk kell az új feladót.

További eredmények: Kaposvár–Vasas Óbuda 1:3, Nyíregyháza–Békéscsaba 2:3, MTK–UTE 0:3