2020.03.13. 09:51

Szoros meccseket vívtak csapataink

A koronavírus miatt vészhelyzetet rendelt el a kormány, ezért a kosárlabdasportág honi szövetsége értesítette a klubokat, hogy csütörtöktől csak zárt kapuk mögött lehet meccseket rendezni. Ám a kosárklubok mindegyike úgy döntött, hogy már a szerda esti összecsapásokra sem mehetnek be a nézők.

A berényi Brbaklics (labdával) ezúttal hat pontig jutott

Fotó: Gémesi Balázs

A 21. forduló sem hozott szerencsét csapataink számára, az Olajbányász és a Jászberény is vereséget szenvedett vendéglátója, a Sopron, illetve a bajnoki címvédő Falco KC szombathelyi otthonában.

A szolnoki piros-feketék szinte végig futottak az eredmény után. A harmadik negyed végén nyolcpontos előnyt szereztek a hazaiak, és ezt a lefújásig meg is tartották. Az Olaj küzdött, hajtott, de nem bírt a jó formában lévő soproni gárdával.

Erről is beszélt Gasper Potocnik, a szolnokiak szlovén szakvezetője: – A Sopron szinte végig jobban játszott, mint mi. Az döntötte el a javára a mérkőzést, hogy sok büntető után adtunk neki második esélyt. Az egész találkozó során túl sok rossz döntést hoztunk, és hiányzott, hogy bátrabban játsszunk. A csapatunk nem a megfelelő önbizalommal érkezett, ezen mindenképp javítanunk kell ahhoz, hogy visszataláljunk a győztes útra.

A szolnokiak amerikai hátvédje, Andre Jones is önkritikusan nyilatkozott: – Megérdemelten győzött a soproni csapat. Sokat hibáztunk, főleg védekezésben, sok második esélyt engedtünk nekik. Nehéz a helyzetünk, próbálunk javítani.

A soproniak görög edzője, Kosztasz Flevarakisz pedig azt mondta: – A fiúknak is elmondtam, számomra ez a győzelem még többet ért, mint a múltkori, Falco elleni, mert egy nagyobb győzelem után a legtöbb csapat leereszt. Van tapasztalatom korábbról üres csarnokban játszott mérkőzésekről, és az a legrosszabb érzés, olyan, mintha színházban üres nézőtér előtt játszanának a színészek.

Az Olajbányász szombaton 15 órakor a Falco csapatát fogadja, a meccset az M4 Sport élőben közvetíti.

A Soprontól mintegy 80 kilométerre lévő Szombathelyen a sereghajtó jászberényi csapat új légiósai, Baker és Penn ponterőssége révén a második negyedben 18 pontos előnyt szerzett. A sárga-feketék azonban hamar felzárkóztak, az utolsó öt percig fej fej mellett haladtak a felek. A végjátékban, ha nem is könnyen, de behúzta a meccset a listavezető vasi alakulat.

Miljan Csurovics, a jászberényiek edzője szerint: – Nehéz volt üres lelátók előtt játszani, nem adtak energiát a szurkolók. Összességében jó meccset játszottunk, úgy harmincöt percig tartottuk a lépést a bajnokság legjobb csapatával, elégedett vagyok a látottakkal, jó érzésekkel utazunk haza.