Röplabda

2020.12.22. 07:02

Öt játszmában nyert a szolnoki csapat

Győzelemmel zárta az idei esztendőt a Szolnoki RK röplabdacsapata, amely változatos, izgalmas, ötszettes meccsen verte a székesfehérvári MÁV Előrét vasárnap a férfi NB I.-ben.

Acsai Bálint (balról), Molnár István és Guzmics Richárd is kivette a részét a MÁV Előre elleni sikerből, az ötszettes győzelemmel viszont „csak” két ponttal gazdagodott a Szolnok

Már a mérkőzés eleje sok változatosságot hozott, de igaz volt ez a teljes összecsapásra. Az első szettben a vendégek kerültek előnybe, de a Szolnok fordított, és elhúzott öt pontra. Sokáig vezetett a csapat, de 22:20 után kiegyenlített a MÁV Előre, és végül megnyerte a játszmát (24:26). Ez azonban nem szegte kedvét Gulyás Ferenc együttesének, amely a második szettben is dominált, de ezúttal a végén nem engedte ki a kezéből az előnyt, és egyenlített (25:22).

A következő játékrész elején is három-négy ponttal vezetett a Tisza-parti gárda, ám a fehérváriak 10:9-re fordítani tudtak. Banai Mátéék azonban nem estek össze, újra elmentek néggyel, majd öttel, majd hattal is. A vendégek ugyan ismét visszakapaszkodtak 22:20-ra, ám ezúttal a fordítástól messze jártak, így a hazaiak kerültek előnybe (25:20). Újabb izgalmas játszma kezdődött, és 8:6-os szolnoki vezetésig nem is tudott egyik csapat sem elmenni két ponttal. Ezután többször is változott, melyik együttesnél volt az előny, de 20:19 után „leálltak” a hazaiak, nem sikerült lezárni a meccset, így a Székesfehérvár egalizált (21:15).

Jöhetett tehát a mindent eldöntő ötödik szett, amely során viszont csak a Szolnok vezetett. Ugyan 3:0 után egyenlített a MÁV Előre, majd 7:4-ről is visszajöttek egy pontra, ám ezt követően nem adott esélyt számára a kék mezes hazai gárda. A végjátékban magabiztosan, 15:8-ra zárták le a találkozót Gulyás Ferenc tanítványai az egyébként igen kiélezett összecsapáson.

– Úgy gondolom, csak a hazai pálya hozta meg a győzelmet számunkra. Tudtuk jól, milyen tétje van ennek a mérkőzésnek, épp ezért fájó, hogy sok hibával játszottunk. Annak viszont örülök, hogy fiatal liberónk, Papp Ádám végig helytállt és jól teljesített a pályán – nyilatkozta Gulyás Ferenc, a szolnoki csapat edzője a találkozó után. Ezzel a sikerrel tehát szépen zárták az esztendőt a Tisza-partiak, akik a második helyről várhatják a folytatást.

Szolnoki RK–MÁV Előre 3:2 (–24, 22, 20, –21, 8)

Tiszaligeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Varga A., Varjasi.

SZOLNOK: Csendes 4, Molnár I. 19, Banai 14, Timár 2, Guzmics 2, Quintz 16. Csere: Papp Á. (liberó), Acsai 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

SZÉKESFEHÉRVÁR: Arató 5, Gye­nyin 13, Tóth K., Kholman 5, Sa­lazar 19, Stefanovics 7. Csere: Szentesi, Takács M. (li­be­rók), Szőke Z. 4, Náhol 5, Kulcsár A. Vezetőedző: Ge­len­csér Balázs.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 11:5, 22:18, 23:23. 2. játszma: 9:5, 13:11, 20:16, 23:19. 3. játszma: 5:1, 9:10, 18:13, 22:17. 4. játszma: 4:4, 10:12, 17:14, 20:19. 5. játszma: 3:0, 5:3, 7:6, 12:7.

A bajnokság állása: 1. Kistext 28 pont (10 mérkőzés), 2. Szolnok 20 (12), 3. MÁV Előre 17 (8), 4. Dág 13 (8), 5. Szeged 11 (8), 6. MEAFC 7 (8), 7. Sümeg 0 (10).