Előbb fordított, majd nyert az Olaj Fehérváron

A szurkolók óriási ünneplést rendeztek.

20211024 kosarlabda Alba Fehervar Szolnok Foto: Domotor Csaba

Fotó: Dömötör Csaba / Nemzeti Sport

A varsói Európa-kupa meccs után Székesfehérváron várt rangadó az Olajbányász kosárcsapatára. Az egykori szolnoki közönségkedvenc Vojvoda Dávid triplájára Pallai Tamás válaszolt. Majd Marjan Cakarun büntetőivel még vezettek a vendégek. Innentől azonban teljes mértékben az Alba akarata érvényesült. Szinte minden helyzetet jól oldottak meg a kék-fehérek, míg az Olajnak semmi sem sikerült.

Ahogy telt az idő úgy nőtt a felek közötti különbség. A második negyedben már 40–20-as állást mutatott az eredményjelző. A nagyszünet előtt Markeith Cummings pontjaival visszajött a meccsbe az Olaj, 50–37-es állással zárult az első félidő.

A fordulást követően Pongó Máté triplát szórt, de az Albában játszó öccse, Marcell kettest dobott. Majd Bojan Szubotics duplájával tovább zárkóztak a piros-feketék. Zsíros Péter is bevágott egy triplát és a negyed végére három pont maradt az Alba előnyéből, 63–60. A záró felvonásban újabb Zsíros triplák következtek, majd Roko Rogic betörésével utolérte vetélytársát a szolnoki csapat. 69–69.

Feltámadtak a hazaiak és az amerikai Jonathan Stark vezérletével egy 10–0-s rohammal eltávolodtak a vendégeiktől. Az Olaj azonban nem hagyta magát Cakarun és Badzim pontjaival 81–82-re zárkóztak föl. Sőt két perccel a lefújás előtt Cummings triplájával átvették a vezetést. A hazaiak kapkodtak, Vojvodáék elszórták a labdákat, az Olaj pedig higgadt játékkal behúzta a rangadót, 81–88.

A mérkőzés végén az Olaj-szurkolók óriási ünneplésben részesítették kedvenceiket.

Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 81–88 (23-12, 27-25, 13-23, 18-28)

Székesfehérvár, 800 néző. V.: Kapitány, Nagy V., Minár.

Alba Fehérvár: STARK 22/12, Vojvoda 10/6, Mulalics 7/6, Szabó 5/3, Omenaka 6. Csere: PONGÓ MARCELL 10/3, Takács Milán 1, LUKÁCS 10, STEELE 10/6. Edző: Dejan Mihevic.

Szolnok: PONGÓ MÁTÉ 10/6, Badzim 15/9, Pallai 6/6, Szubotics 7/3, CAKARUN 12. Csere: Rogic 7/3, CUMMINGS 20/6, Kovács P. 2, ZSÍROS 9/9, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik.