Kosárlabda / Galériával

2021.12.08. 06:33

Hazai pályán kapott ki az Olaj a Soprontól

A válogatott szünetet követően újra NB I-es kosárlabda mérkőzést játszottak a Tiszaligetben, ahol a tabellán második Szolnoki Olajbányász a Sopron csapatát fogadta.

A Szolnoki Olajbányász a soproni kosarasokat fogadta. Fotó: Nagy Balázs

A vendégeket régi-új edző, a görög Kosztasz Flevarakisz irányította, akárcsak a tavalyi évadban. Az Olajnál nem játszott, Gelvis Solano. Ugyanis a 9. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak kedden este a felek. A meccs eredeti időpontjában, november 6-án még nem volt érvényes verseny engedélye a dominikai , irányítónak, ezért csak a kispadról szoríthatott társainak.

Rosszul indult a mérkőzés az Olaj szemszögéből. Ezúttal sok dobást elhibáztak a játékosok, a védekezésre pedig nem figyeltek eléggé, ezért feltűnően sok könnyű kosarat dobott a Sopron. A félidő végén aztán összekapták magukat a hazaiak, Szubotics és Badzim találataival átvették a vezetést, 39–38.

A fordulást követően is jobban játszottak a vendégek, volt, hogy tíz pont előnyt építettek fel, az Olaj csak üldözte vetélytársát. A záró játékrészben Pongó és Cakarun kosaraival egyenlítettek a Tisza-partiak, de a soproniak higgadt játékkal rendre meglógtak, három-négy ponttal. Harcolt az Olaj a fordításért, de az utolsó percben 71–73-as állásnál Takács Norbert triplát szórt, amire már csak egy duplával tudott válaszolni a házigazda, így a lefújás után a soproni csapat örömtáncát láthatta a gyér számú közönség.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SOPRON KC 73–76 (15-19, 24–19, 16–24, 18–14)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Pozsonyi.

SZOLNOK: Pongó Máté 9/9, Pallai, Kovács P. 2, SZUBOTICS 20/3, CAKARUN 15. Csere: BADZIM 16/6, Taiwo, Cummings 4, Zsíros, Rudner 3, Gilszki 4. Edző: Gasper Potocnik.

SOPRON: MCGILL 11/3, Myers 11, FORD 11, Sitku M., MONTGOMERY 24. Csere: Takács N. 3/3, DIGGS 12/9, Halász, Werner 2, Fazekas Cs. 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7–10. 8 p.:13–19. 14. p.: 23–26. 18. p.: 30–34. 25. p.: 43–51. 29. p.: 53–59. 34. p: 62–67. 37. p.: 67–70. 40. p.: 71–73.

Így látták a szakemberek a meccset

Gasper Potocnik: – A meccs előtt is mondtam, nem legjobb időpontban fogadjuk a Sopront, ami meg is látszott a játékunkon. A fiúk kiadtak magukból mindent, mégsem sikerült nyernünk, mert gyengén védekeztünk, sok könnyű kosarat kaptunk.

Kosztasz Flevarakisz: – Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, az elmúlt évadban ezüstérmes szolnoki csapat otthonában, mi viszont megoldottuk a feladatot. Ha megnézzük a statisztikát, a legtöbb mutatóban jobbnak bizonyultunk a hazaiaknál, így lehet mondani, hogy megérdemelten nyertünk.