Három számban győzött az ORV-n a szolnoki tehetség

Múlt vasárnap ért véget Pozsonyban az Olimpiai Reménységek Versenye.

Rózsa Róbert

Fotó: Illusztráció / Shutterstock

A 15-17 éves sportolók viadalán a magyar válogatott 29 arany-, 26 ezüst- és kilenc bronzérmet nyert, ezzel az Olimpiai Reménységek Versenyén több győzelmet szerzett, mint az éremtáblázat további öt helyezettje (Németország hat, Csehország öt, Lengyelország és Ukrajna négy-négy, míg Moldova három aranyéremmel térhet haza Szlovákiából).

Az erődemonstrációból Varga Bence, a Szolnoki Kajak-Kenu Klub kajakosa is kivette a részét. A 2006-os születésű versenyző a zárónapon három számban – 200, 500 és 1000 méteren – állt rajthoz a szegedi Szabó Leventével párban, és mindhármat meg is nyerték.