Galériával

2022.12.10. 21:45

Olaj-gála négy felvonásban

Soha nem látott 51 pontos verést mért az Olaj kosárcsapata körmendi vetélytársára szombaton este a Tiszaligetben.

Csak néhány percig volt szoros a piros-fekete mezes csapatok mérkőzése

Fotó: Kiss János

Több szempontból is érdekesnek ígérkezett az elmúlt évadban Magyar Kupa-győztes Olajbányász és a bajnoki ezüstérmes Körmend összecsapása szombat este a Tiszaligetben. Egyrészt a felek évtizedek óta nagy csatákat vívnak egymással, bajnoki és kupadöntőkben többször is összemérték erejüket.

A ciprusi Antonisz Konsztantinidesz a múlt szombati, debreceni vereséget követően mondott le, a szezon hátralévő részében az eddigi másodedző, Kocsis Tamás irányítja a Rába-partiak felkészülését. A 36 éves szakember szerdán a Szeged elleni idegenbeli győzelemmel debütált csapata kispadján. Az Olaj is nyert a hétközben, méghozzá óriási csatában, hosszabbítást követően gyűrte le az Alba Fehérvárt. Nem volt kétséges újabb győzelemre készültek a hazai pályán hibátlan Tisza-partiak.

Csak néhány percig volt szoros a piros-fekete mezes csapatok mérkőzése. Aztán hamar lábra kapott az Olaj, amely Jabril Durham irányításával állva hagyta vetélytársát. A hazaiak nagy fölényben játszottak végig, szigorúan védekeztek és szórták triplákat, már az első félidő végére 22 pontos előnyt építettek fel, 51-29.

A második félidőben egyre nőtt a felek közötti különbség, továbbra is sültek a triplák és elsőrangúan védekeztek Szuboticsék. Sőt a végjátékban Révész Ádám kosarával a bűvös 100 pontot is túllépték, a közönség fergeteges ünneplése közepette

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–EGIS KÖRMEND 106–55 (27–16, 24–13, 25–17, 30–9)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Makrai.

SZOLNOK: DURHAM 19/9, Lukács 11/3, Barnes 12/6, SZUBOTICS 19/9, WILLIAMSON 13/3. Csere: Gilszki 2, PONGÓ 9/6, Gavin, Révész 6, RUDNER 15/15, Arabo, Vincze R. Edző: Gasper Potocnik

KÖRMEND: CHAMBERS 19/3, Parrish 4, Moore 4, Cakarun 6, OMENAKA 13. Csere: Takács K. 2, Ferencz 2, Balogh M., Kiss M. 2, Doktor P., Herczeg K. 3, Geröly. Edző: Kocsis Tamás. Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.: 21–14. 14. p.: 32–19. 18. p.: 45–27. 25. p.: 65–37. 28. p.: 72–43. 34. p.: 92–46. 38. p.: 102–51.

Így látták a szakemberek a meccset

Gasper Potocnik: – Nagyszerű győzelmet aratott csapatunk a Körmend ellen. A védekezésünk tökéletesnek volt mondható, és ami fontos negyven percen át koncentráltan játszottunk, nyomás alatt tartottuk vetélytársunkat.

Kocsis Tamás: – A szolnoki csapat megsemmisítő vereséget mért ránk. Megengedhetetlen az a teljesítmény, amit mai meccsen nyújtottunk.

Alba Fehérvár–DEAC 106–78, Kecskemét–Oroszlány 89–76, Kaposvári KK–Sopron KC 79–96, Atomerőmű SE–ZTE KK 99–98, Bp. Honvéd–Nyíregyháza 83–87, Falco KC–Szedeák 79–74.