2023.02.13. 17:12

Fekete-fehér hétvége: a Cegléd simán nyert, a Jászberény kikapott

A tizennégy triplát dobó Cegléd Veszprémben szerezte meg második idegenbeli győzelmét, míg a Jászberény nagyot hajrázott a fővárosban, de már nem tudta ledolgozni 19 pontos hátrányát az NB I/B 20. fordulójában.

Szoros védelem: a kékmezes ceglédiek hatvanhat pontot tudták tartani a Veszprémet

Fotó: hunbasket

A ceglédi csapat a sereghajtó Veszprém vendége volt a hétvégén. A hazaiak edzője az egykori Olaj játékos, Horváth Ákos, míg a csapat irányítója a szolnoki nevelésű Szabó Péter, mindketten tagjai voltak a piros-feketék 2011-ben bajnok és kupagyőztes csapatának.

Veszprém KK–Ceglédi KE 66–96 (20–21, 7–24, 19–32, 20–19)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Vida J., Bagi B., Sentényi B.

Cegléd: Tóth Z. 6/6, VELKEY 22/15, CSABA GY. 15/6, Fodor M., Csákvári 7. Csere: TÓTH B. 8, Berkics M. 5/3, Kalassai 11/9, KARAVDIC 13/3, Kovács B. 9, Erdei, Kozma. Edző: Siska János.

Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek. A folytatásban aztán meglódultak a vendégek, Velkeyék sorra védekezték ki a hazai támadásokat, elől pedig szórták a triplákat és elhúztak 18 ponttal. A térfélcsere után tovább növelte előnyét a CKE, amely a végén 30 pont különbséggel verte vetélytársát, és ezzel feljött a tabella tizedik helyére.

– Elismerés jár a fiúknak, hiszen betartották azt a taktikát, amit gyakoroltunk egész héten – mondta Siska János, a CKE edzője. – Úgy gondolom, hogy ezt a mérkőzést a védekezésünkkel nyertük meg, hiszen kevés pontot kaptunk. Nagyon fontos találkozó volt ez mindkét együttes számára, ez látszott az első negyed kapkodós játékán. Nagyon örülünk a győzelemnek, megyünk tovább.

Vasas Akadémia–Jászberényi KSE 83–75 (13–17, 27–17, 26–13, 17–28)

Budapest, 200 néző. Vezette: Földesi M., Horváth A., Szalai Zs.

Jászberény: Dunai 11/6, Rosics 14/6, Meleg 10/6, Ivosev 7, OLASZ 14. Csere: CSÍK 12/3, Mester 2, Homoki 5/3. Edző: Rakics Miljan.

Mintegy 12 percig vezetett a JKSE a Vasas otthonában. Aztán a hazaiak vették át az irányítást, a berényiek pedig állva maradtak, a harmadik negyed végén már 19 pont volt hátrányuk. Olasz Ádámék hosszú hajrát nyitottak, de ez már csak egy tisztes vereségre volt elég.

– A második és harmadik negyedben túl sok támadó lepattanót és könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek, főleg védekezésben nem koncentráltunk eléggé. A záró játékrészben felébredtünk, de már túl késő volt – értékelt Miljan Rakics, a JKSE edzője.