2023.04.18. 14:05

A második játékrészben dőlt el az Invictus sorsa

Miután két héttel ezelőtt végleg eldőlt az OB I/B-s bajnoki cím sorsa a Debrecen javára, a hátralevő három fordulóban nem is lehet más a célja az Invictusnak, mint a második hely megőrzése. Az OSC második csapatának legyőzésével pedig sikeresen vette az első akadályt Kis Gábor együttese.

Jegesi László

Forrás: Illusztráció

Fotó: Shutterstock.com

Az első negyedben pontatlanság jellemezte a csapatokat, csupán egy gól született, ezt Marnitz Gergő jegyezte a vendégek részéről. A folytatásban csak az Invictus tudott váltani, szinte állva hagyta ellenfelét. A második negyed elején ugyan büntetőt hibázott régiónk csapata, majd mezőnygóljára még reflektáltak a fővárosiak, ám a játékrész közepén negyvennyolc másodperc alatt megsorozták a pályaválasztót Tóth Ádámék. Elsősorban akcióból voltak eredményesek a vendégek, akik a második félidőben tovább növelték a különbséget (1–8), már-már kiütve a VIWA gárdáját. Ezt azonban nem hagyták a hazai alakulat, pontosabbá vált a játéka, négy gólra csökkentve a hátrányát. Ez meg is maradt a találkozó végéig, melynek hajrájában az Invictus már csak a különbség megtartására törekedett.

VIWA OSC–Invictus SC  8–12 (0–1, 1–5, 3–2, 4–4)

Budapest, Nyéki Imre uszoda, 50 néző, vezette: Csizmadia Zsolt, Bujka János.

Invictus: DÉVAI - TÓTH Á. 2, Zsilák 2, Ashanin 1, Nagy R. 1, Bukta 1, Szőke Á. Csere: Sándor L., Fehér P. 2, Süveges, MARNITZ 2, Kovács M., Bölcskei 1. Edző: Kis Gábor.

Kis Gábor: – Nehezen rázódtunk bele a mérkőzésbe, majd elkaptuk a fonalat. A második félidőben viszont könnyelműsködtünk, ami korábban nem volt jellemző a csapatra.

Gól akcióból: 23/4, ill. 25/10. Gól centerből: 2/1, ill. 2/1. Gól büntetőből: 0/0, ill. 1/0. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 2/1.

A bajnokság állása: 1. Debrecen 69 pont, 2. Invictus 58, 3. ASI DSE 53, 4. Cegléd 50, 5. AVUS 48, 6. VIWA OSC 44, 7. YBL 44, 8. Eszterházy 31, 9. Tatabánya 28, 10. Fehérvár 25, 11. HVSC 24, 12. Neptun 15, 13. Kecskemét 3, 14. Oázis 3 pont.