2024.02.13. 07:00

Megnehezítette a listavezető dolgát a Cegléd, férfias küzdelemben nyert a Berény

A papírformának megfelelően alakultak csapataink mérkőzései az NB I/B-s bajnokság 19. fordulójában. A Jászberény győzött az Óbuda ellen, míg a Cegléd vereséget szenvedett az éllovas MAFC együttesétől.

Csaba György (labdával) 33 pontja sem volt elég a Cegléd győzelméhez

Fotó: Hunbasket.hu

Jászberényi KSE–Óbudai Kaszások 87–69 (19–25, 22–12, 23–16, 23–16)

Jászberény: Santiago 14/6, Dunai 11/3, Bóka-Magó 16/12, Oroszi 8/6, Meleg 15/6. Csere: Dékány 4, Rátvay 6, Mester 10/9, Horváth N. 1, Német Á., Pilinszki 2. Edző: Puskás Artúr.

A meccset a vendég Óbuda kezdte jobban, a második negyedben viszont tripláinak köszönhetően átvette az irányítást a Jászberény, és tíz pontot vert ellenfelére ebben a játékrészben. A második félidőben is dominánsabbak voltak a berényiek, akik végül 87–69-re legyőzték a fővárosiakat, és két vereség után visszatértek a győztesek útjára.

Puskás Artúr: – Mindenki hozzátette a maga részét a győzelemhez. Ez egy férfias, jó meló volt. Dicséret illeti a Kaszásokat is, mert amíg bírták erővel, addig ott voltak a nyomunkban. Sajnos sok volt az eladott labdánk, s ezen tovább kell dolgoznunk. Nem gondoltam volna, hogy húsz eladott labdával is tudunk meccset nyerni. Annak viszont nagyon örülök, hogy a héten sokat készültünk a Kaszások kulcsembereire és így Borost és Armaghanit öt-öt ponton tudtuk tartani. Ezért minden dicséretet megérdemelnek a fiúk.

Újbuda MAFC–Ceglédi KE 102–88 (26–28, 24–14, 28–24, 24–22)

CKE: Velkey 5/3, Herendic, Kertész 13/9, Csaba Gy. 33/9, Csorvási 16. Csere: Horváth M. 14/6, Zsók 2, Várbíró 2, Fodor 3/3. Edző: Sértő Ádám.

Nehéz dolga volt a Ceglédnek, ugyanis a tizenhárom meccse veretlen, éllovas MAFC csapatához látogattak. Az első negyed ennek ellenére szorosan alakult, a Cegléd ráadásul vezetett is tíz perc után, 26–28. A második negyedtől viszont belehúzott az Újbuda, amely megfordította a meccset a nagyszünetig, utána pedig kézben tartotta az irányítást, így végül 102–88-ra nyert.

Sértő Ádám: Gratulálok a MAFC-nak a győzelemhez, teljesen megérdemelten nyertek. Összességében nem vagyok elégedetlen a csapatom játékával, voltak jó dolgok, jó periódusok, meg tudtuk nehezíteni a listavezető dolgát, úgyhogy mindenképpen a pozitív dolgokra kell koncentrálni.

További eredmények: Budafok–Vasas Akadémia 69–76, Nyíregyháza–Miskolc 105–67, Salgótarján–PVSK 87–94, TF-BP–BKG PRIMA 73–89, Fót–DEAC U23 107–77.