2024.02.04. 19:56

Remekeltek a korábbi Olaj-játékosok Cegléden

Nem hozott szerencsét az NB I/B-s kosárlabda bajnokság 18. fordulója ceglédi csapatnak, amely hazai pályán játszva sima vereséget szenvedett a fóti legénységtől.

Kertész Dávidnak (labdával) és társainak nem termett babér a meccsen

Forrás: hunbasket.hu

Ceglédi KE–Phoenix-MT Fót 76–96 (22–25, 16–26, 21–28, 17–17)

Cegléd, 200 néző. V.: Szilágyi B., Jankovics V., Drenyovszki D. CKE: Herendic 5, Dragasevics 11/9, Kertész 12/6, CSABA Gy. 20/9, Csorvási 11. Csere: Zsók, Fodor M. 1, Várbíró, Horváth M. 3/3, Velkey 11, Berkics M. 2. Edző: Sértő Ádám Fót: KINNEY 31, Tichov 9/6, Richter 5/3, MARKOVICS 25/12, JUHOS 15. Csere: Békési, Udemezue 5/3, Kékesi, Tóth Z. 6/3, Ipacs, Varga B., Szabó N. Edző: Surmann Gábor. A hat bajnoki óta hazai környezetben veretlen, hetedik helyen tanyázó ceglédi csapat a jól szereplő, ötödik pozícióban álló fóti legénység ellen igyekezett gyarapítani győzelmei számát.

A hazai gárda mindössze negyed órán át tudta tartani a lépést a fótiakkal. A 14. percben, amikor 33–36-os állást mutatott az eredményjelző, egy 15-5-ös rohammal megléptek a korábbi Olaj KK játékosokkal – James Kinney, Juhos Levente, Markovics Luka, Tóth Zoltán – felálló vendégek, 38–51. A nagyszünetben még abban bíztak a ceglédiek, hogy felzárkóznak és egy szoros meccsre kényszerítik ellenfelüket. Markovicsék azonban nem akartak izgalmakat a végére, offenzívát indítottak, a 27. percben már 30 ponttal vezettek, 46–76. Innentől már csak a különbség volt a kérdés, ahogy már ilyenkor lenni szokott, mindkét csapatban minden egyes játékos szóhoz jutott.

A CKE tehát nem tudott meglepetést okozni a pazar dobóformában lévő, 52 százalékos mezőny mutatót produkáló vendégekkel szemben. A hazaiak edzője, Sértő Ádám csak annyit mondott a lefújás után: – A vereség felelőssége az enyém,,, A forduló eddig eredményei: Pécsi VSK–Jászberényi KSE 79–65, Óbudai Kaszások–Nyíregyháza 104–105, Salgótarján–Budafok 90–79,, Vasas Akadémia–MAFC 63–77, DEAC U23–BKG PRÍMA Akadémia 68–73, A MEAFC–TF-BP meccset hétfő este rendezik.