EURÓPAI JÁTÉKOK

2019.07.02. 09:51

A zárónapon sem maradt érem nélkül a küldöttség

Véget értek a második alkalommal megrendezett multisportesemény küzdelmei, és még a zárónapon is gyűjtöttek érmeket a magyar sportolók.

A tornász Vecsernyés Dávid 14,066-os pontszámával harmadik lett nyújtón, míg karatében két medállal is gazdagodtunk, Tadissi Martial (67 kg) és Hárspataki Gábor (75 kg) egyaránt bronzéremmel zárta a viadalt. A magyar küldöttség összesen négy aranyat, hat ezüstöt és kilenc bronzot gyűjtött, ezzel az éremtáblázat 13. helyén végeztünk.

Megyei kötődésű sportolóink közül egyedül Bodonyi Dóra állhatott dobogóra, a Szolnoki KKK kajakosa K–1 5000 méteren végzett a második helyen. A következő Európai Játékokat 2023-ban rendezik majd a lengyelországi Krakkóban.