Röplabda

2019.10.22. 09:41

Megszületett az idei első szolnoki siker

A férfi NB I. vasárnapi játéknapján a Szolnoki RK első hazai mérkőzését játszotta az idei szezonban.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

A B csoportban szereplő kék-sárgák a székesfehérvári MÁV Előrét fogadták, és az első szettben hatpontos hátrányból álltak fel a hazaiak, majd még a végjátékban is három játszmalabdát hárítottak, így tudtak fordítani 28–26-ra. A második szettben viszont nem bízott semmit a véletlenre a Szolnok, végig stabilan vezetve, 25–16-tal növelte 2:0-ra előnyét.

A harmadik játszma teljesen ellentétesen zajlott, a fehérváriak 25–13-mal tartották életben reményeiket. A negyedik szett aztán ismét szoros csatát hozott, de végig a hazaiak kezében volt a játszma, akik 25–21-gyel lezárták a mérkőzést, és Boa Szabolcs vezérletével megszerezték szezonbeli első győzelmüket. A Szolnok legközelebb vasárnap, a DEAC vendégeként lép pályára a bajnokságban.

Eredmények: Szolnoki RK–MÁV Előre 3:1 (26, 16, –13, 21), Kaposvár–DEAC 3:0 (20, 18, 21), Pénzügyőr–Dunaferr 3:0 (14, 12, 30)