2020.01.14. 10:53

Nem okoztak csalódást a szolnoki akadémisták

Négyből két meccset nyert a Szolnoki Kosárlabda Akadémia legénysége az U20-as korosztály European Youth Basketball League (EYBL) második tornáján, amit a szolnoki Széchenyi István Gimnázium sportcsarnokában rendeztek meg az elmúlt hétvégén.

Mándoki Tamás (jobbról a második) igyekezett jó tanácsokkal ellátni tanítványait

Fotó: Kiss János

Azt tudni kell, hogy a Szolnoki Kosárlabda Akadémia az U18-as csapatát indítja a nemzetközi tornán, ahol a húszévesek is szerepelhetnek. Az első nyíregyházi mérkőzéssorozatot négy vereséggel zárták. Hazai pályán azonban javítottak mérlegükön, annak ellenére, hogy alapembereik közül Abraham Arabo és Csornai Bence sérülés miatt hiányzott soraikból. A szolnoki fiúk első összecsapásukat a szlovák Léva csapata ellen vívták. Szoros első negyed után szigorítottak védekezésükön, majd támadásban is elkapták a fonalat Gémes Andorék, és a harmadik negyed végén már 22 ponttal is vezettek. A vége már csak formaság volt, magabiztos szolnoki győzelem született.

Szolnoki KA – Levice (szlovák) 72–53 (20–18, 18–7, 23–15, 11–13)

SZOLNOK: Sebők A. 5, Ficsór 10, Bella 2, Csornai Cs. 8/3, Kiss D. 2. Csere: Czermann 6, Verba 4, Szanyi 5, Alcser 8, Fodor M. 5, Gémes 10, Csomós 7/3. Edző: Mándoki Tamás

A folytatásban a tornagyőzelemre is esélyes olasz Rimini várt a Tisza-partiakra. Az első félidőben még kiegyenlített mérkőzést láthattak a nézők, azonban a nagyszünet után sebességet tudott váltani a Rimini, s végül magabiztos, 33 pontos győzelmet arattak.

Szolnoki KA – Rimini (olasz) 48–81 (18–21, 13–14, 9–30, 8–16)

SZOLNOK: Sebők A. 2, Ficsór 14/9, Bella, Csornai Cs. 1, Kiss D. 7. Csere: Czermann 2, Verba, Szanyi 3, Alcser 4, Gémes, Csomós 15/3. Edző: Mándoki Tamás

A harmadik mérkőzésen egy svéd utánpótlásklub, a Skuru Basket volt a mieink ellenfele. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a felek. A fordulást követően felpörgött a szolnoki alakulat, ezzel egyenes arányban a mindössze nyolc játékossal felálló vendégek elkészültek az erejükkel. A végén már csak a különbség volt a kérdés, amely 28 pont lett a lefújáskor.

Szolnoki KA – Skuru Basket (svéd) 87–59 (19–20, 24–22, 20–10, 24–7)

SZOLNOK: Sebők A. 8, Csomós 15, Ficsór 11/3, Verba 12/9, Kiss 4. Csere: Bella 2, Tóth L. 2, Szanyi 10/6, Alcser 2, Fodor M. 10, Gémes 9, Csornai Cs. 2. Edző: Mándoki Tamás

A torna vasárnapi záró­meccsén az NBA indiai akadémiája volt a mienk vetélytársa. Óriási meccset vívtak a felek. Az indiai legénység az első negyedben megszerzett előnyével végig jól sáfárkodott, Mándoki Tamás tanítványai küzdöttek, hajtottak, de nem tudták utolérni a magassági fölényben lévő vendégeket. Az NBA-akadémisták pedig behúzták a meccset.

Szolnoki KA – NBA Academy Mumbai (indiai) 56–66 (11–16, 19–19, 13–14, 13–17)

SZOLNOK: Sebők A. 15/12, Ficsór 12/9, Gémes 5/3, Verba, Kiss D. 2. Csere: Bella 10, Czermann, Fodor M. 4, Csomós 8, Csornai Cs. Edző: Mándoki Tamás

A bajnoki rájátszásra készülnek

– Sajnos az ezt megelőző nyíregyházi torna nem sikerült jól számunkra, mert nem tudtunk meccset nyerni – nyilatkozta hírportálunknak Mándoki Tamás, a szolnoki akadémisták edzője. – Nem akarok kifogást keresni, de mi 17–18 évesekkel álltunk fel a juniorok között. A szolnoki állomáson az olasz csapat kiemelkedett a mezőnyből. Az NBA-akadémisták jól használták ki fizikai fölényüket, ellenünk is jó lepattanózásuknak köszönhették sikerüket. Két győzelmet könyvelhettünk el, melyeknek örülnünk kell, de láttuk a hibákat. A célunk az volt, hogy készüljünk fel az U18-as kiemelt bajnokság felsőházi rájátszásának küzdelmire, ami január 29-én kezdődik: hazai pályán, a Falco KC ellen.