Kézilabda

2023.11.02. 10:45

NB II.: kikapott a Túrkeve, nyert a Mezőtúr

Magabiztos játékkal nyertek a mezőtúriak az NB II. múlt hétvégi fordulójában. A Túrkevének nem volt esélye a Csömör ellen.

Illusztráció

Fotó: Shutterstock.com

G csoport

Túrkevei VSE–Csömör KSK 27–39 (12–22)

Túrkeve, 75 néző. V.: Bíró D., Gadnai A.

Túrkeve: Kiss A. – Debre­czeni, Dékány 1, Szeremi 2, Keresztes M. 7 (4), Simon I. 6., Kelemen G.. Csere: Jánosa és Nagy Z. (kapusok), Ács 4, Herczegh 4, Keresztes I., 2. Nagy I. 1. Edző: Patocskai László.

A listavezető csömöriek semmit nem bíztak a véletlenre Túrkevén, ahol a nyolcadik percben még 2–3-as állást mutatott az eredményjelző. A következő tíz percben azonban egy 10–0-s etapot repesztettek a vendégek. Innentől formaság volt a mérkőzés, a hazaiak nem tudták megakadályozni a csömöriek magabiztos győzelmét.

Mint korábban írtuk, ugyanebben a csoportban a Szolnok–Törökszentmiklós vármegyei rangadót utóbbi csapat nyerte.

További eredmények: PLER U21–Mizse KC 37–41, Dabas II.–Üllő 33–34.

A bajnokság állása: 1. Csömör 10 pont, 2. Üllő 10, 3. Székács 8, 4. Mizse KC 7, 5. Dabas II. 6, 6. Szolnok 3, 7. PLER U21 2, 8. Túrkeve 2.

H csoport

Kondorosi KK–Mezőtúri AFC-Syngenta 36–40 (19–20)

Kondoros, 100 néző. V.: Juhász I., Szilágyi G.

Mezőtúr: Lipták – ZALAI 12, Csige 2, KOVÁCS T. 5, Murányi 4 (1), Soós B. 5, ZVOLENSZKI 6 (3). Csere: Molnár B. (kapus), FARKAS K., Schnetter 3, Tusjak 2, Sárosi 1, Kun Z. Edző: Csizmadia Tamás.

Kiegyenlített első félidő után a folytatásban belehúztak Zalai Csanádék és megléptek ellenfelüktől, olykor öt góllal is vezettek. Az utolsó tíz perc 30–33-as állásról indult, a rutinosan játszó vendégek nem engedték közelebb vetélytársukat és biztosan nyertek.

– Kondoroson mindig nagy meccseket vívunk, ezúttal sem volt másképp – mondta lapunknak Csizmadia Tamás.

– A mérkőzésen több jó periódusunk is volt, a mi akaratunk érvényesült. Nagyobb sebességgel játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki, mint ellenfelünk, ezért megérdemelt a győzelmünk.

További eredmények: Berettyóújfalu–Újkígyós 33–46, Makó–Békés U21 38–26, Pick Szeged III.–Orosháza 30–31.

A bajnokság állása: 1. Orosháza 11 pont, 2. Mezőtúr 10, 3. Újkígyós 9, 4. Makó 8, 5. Kondoros 4, 6. Szeged III. 2, 7. Békés U21 2, 8. Berettyóújfalu 2.