2024.02.10. 21:02

Kiélezett mérkőzésen győzött az Olajbányász a Szeged ellen – galériával

Jól kezdődött, rosszul folytatódott, végül mégis happy enddel zárult az Olajbányász mérkőzése a Szeged ellen az NB I. 20. fordulójában.

Anthony Durham (labdával) meccs végi pontjaira szüksége volt az Olajbányásznak a győzelemhez

Fotó: Kiss János

A fordulót megelőzően csupán két győzelem, de öt hely választotta el a két csapatot egymástól a tabellán az Olajbányász javára. A novemberi összecsapáson a szegediek hazai pályán győzedelmeskedni tudtak, így Szarvas Gábor fiai előtt adott volt a feladat, hogy visszavágjanak a három hónappal ezelőtti vereségért. Ehhez fontos volt, hogy a Szedeák légiósaival szemben jól tudjon védekezni.

Jól kezdett az Olaj, első öt kísérletéből pontot szerzett, így kicsit több mint két perc után Nikola Lazicsnak máris ki kellett kérnie az első idejét 11–2-nél.

A kis szünet sokat nem segített a szegedieken, jól zárt a piros-feketék védelme, emellett pedig támadásban is élesek voltak. Az első negyed végére viszont fel tudott zárkózni a Szedeák, nyolc pont viszont így is maradt az előnyből, 30–22.

A folytatásban még közelebb került a Szeged, a játékrész közepére Noah Locke triplájával el is fogyott az Olajbányász előnye, 35–35. Ami az első negyedben bement, a másodikban kimaradt, pontatlan dobások, eladott labdák jellemezték szolnoki részről a második tíz percet, 40–43.

A második félidőben javult a piros-feketék játéka, Anthony Durham hármasával pedig visszavették a vezetést, 54–53.

A harmadik negyedben pedig beállt Rudner Gábor is, aki sérüléséből tért vissza a pályára.

Kiegyenlített tíz percen voltak túl a csapatok, és egálról várhatták a zárónegyedet, 67–67.

Aktívabb volt Szarvas Gábor együttese az utolsó játékrész elején, Sztrahinja Jovanovics pontjaival, James Eads kosarával, illetve Lukács Norbert zsákolásával már ötpontos volt az Olajbányász előnye, 77–72. Ráadásul a Szeged elvesztette egyik legjobbját, Locke-t miután az amerikai légiós megszerezte ötödik faultját. Ezt követően mégis a Szedeák zárkózott, az utolsó négy és fél percre 79–79-es állással fordultak az együttesek.

A hajrához közeledve két labdát is szereztek a piros-feketék, Durham pedig öt pontot tett a csapatok közé két perccel a vége előtt, 86–83.

Az utolsó percekben Jovanovics és Durham vették vállukra a csapatot, a szerb irányítónak az utolsó büntetőknél sem remegett meg a keze, melynek köszönhetően óriási izgalmak közepette nagy csatában végül az Olajbányász győzött 94–90-re.

A lefújást követően azonban mégsem volt felhőtlen a szurkolók öröme, akik a vezetőséggel szemben tiltakoztak.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–SZTE-Szedeák 94–90 (30–22, 10–21, 27–24, 27–23)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás Ferenc, Szilágyi Bálint (Hartyáni Zsolt)

Szolnok: Pongó 3/3, EADS 13/3, LUKÁCS 10/6, THOMAS 17/6, WIGGINS 13. Csere: Pallai 4, Rudner, Révész 3, DURHAM 17/9, JOVANOVICS 14. Edző: Szarvas Gábor.

Szeged: WOOLRIDGE 23, LOCKE 18/3, Cohill, BOGNÁR K. 21/3, Lake 11/3. Csere: Balogh Sz., Mucza 4, Bailey 7/3, Mayer, Zsíros 6/6. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 11–2, 4. perc: 18–7, 6. perc: 19–12, 8. perc: 25–14, 12. perc: 32–29, 14. perc: 35–32, 16. perc: 35–35, 18. perc: 37–41, 22. perc: 45–49, 24. perc: 51–53, 26. perc: 59–60, 28. perc: 64–67, 32. perc: 72–72, 34. perc: 79–73, 36. perc: 79–79, 38. perc: 86–83.

Így látták a szakemberek:

Szarvas Gábor, az Olajbányász vezetőedzője: – Szeretnék gratulálni a Szegednek, amely hazai vereségből érkezett. Kőkemény csata zajlott a pályán, ők is léptek előre, igazi férfias derbi volt. Gratulál a csapatomnak, tanultunk a Honvéd elleni vereségből, mindenki csúszott-mászott a labdáért, hatan is kétszámjegyűt dobtak, ami nem mindennapi. Külön kiemelném Lukács Norbit, nagyon jól védekezett, bárki is jött vele szemben. Most rövid pihenő következik, hiszen szerdán újabb kemény meccs vár ránk az Oroszlány ellen, szeretnénk győzelemmel menni a válogatott szünetre.

Nikola Lazics, a Szeged vezetőedzője: –  Nagyon nehéz bármit is mondani, egylabdás mérkőzésen szenvedtünk vereséget. Szeretnék gratulálni a Szolnoknak, amely talán szerencsésebb volt nálunk. Megyünk tovább, legközelebb megpróbálunk javítani.