Kosárlabda

2024.02.03. 21:50

Olaj-vereség a fővárosban

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában kellemetlen meglepetésre simán kikapott az Olajbányász a Honvéd fővárosi otthonában.

James Eadsnek (labdával és társainak nem termett babér a fővárosban

Forrás: hunbasket

Az Alba Fehérvár elleni hazai vereség után a javítás szándékával érkezett a fővárosba az Olajbányász. Az alsó régióban tanyázó Honvéd pedig megakarta mutatni, hogy nem a véletlen műve volt az elmúlt két fordulóban aratott győzelme.

Bp. Honvéd–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 91–77 (21–20, 28–18, 21–22, 21–17)

Budapest, 1500 néző. V.: Cziffra Cs., Győrffy P., Minár L.

Honvéd: DJOKOVICS 8/6, Reizinger, WESSON 21/15, HENRY 15, Peringer 8. Csere: Filipovics 8, Kopácsi 3/3, BROWN 25/3, Bazsó 3/3, Simon K. Edző: Zlatko Jovanovics. Szolnok: Jovanovics 12/6, EADS 15/9, Pallai 6/6, Thomas 5, Wiggins 10. Csere: Kiss D., Révész 3/3, Rudner, Lukács 7/3, Pongó 3/3, DURHAM 16/6. Edző. Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–2. 8. p.: 17–17. 14. p.: 30–26. 18. p.: 46–34. 24. p.: 56–44. 28. p.: 65–56. 33. p.: 76–64. 37. p.: 84–72. 39. p.: 89–75.

Nehezen lendült játékba az Olaj, több mint három és fél percig nem tudtak mezőnykosarat dobni, Szarvas Gáboredző gyorsan ki kérte idejét, ugyanis 9–2-re vezettek a hazaiak. A folytatásban is sok könnyű kosarat engedélyeztek a Honvédnak a szolnokiak. Igaz, a folytatásban már jobb százalékkal dobtak a piros-feketék, Anthony Durham tripláját követve Pongó Máté és Pallai Tamás is betalált kintről. Az első negyed végén 21–20-as állást mutatott a Ludovika Aréna eredményjelzője.

A következő tíz percben is jobban játszott a Honvéd, mind a harmadik helyen tanyázó szolnoki legénység, és ez pontokban is megmutatkozott, a légiósai által vezérelt fővárosiak kontrolálták a játékot. Hiába forgatta csapatát Szarvas-edző, nem tudták megállítani precízen és pontosan játszó ellenfelüket, amelyik 49–39-re vezetett az első félidő végén.

A fordulást követően az Olaj pontjaira rendre válaszoltak a hazaiak, így nem csökkent a különbség. A negyed végén már derengett valami, ugyanis 65–55-ös állást követően Szrahinja Jovanovics öt pontot szórt zsinórban, a Honvéd azonban Andre Wesson révén gyorsan visszaállította a régi rendet, 70–60. A záró negyedben sem tudtak közel kerülni ellenfelükhöz a szolnokiak, igaz olykor benéztek tíz pont alá Révész Ádámék, de a jól játszó piros-fehéreket képtelenek voltak megállítani. Így a hajrá nem hozott izgalmakat simán nyert a fővárosi alakulat. Az Olaj szurkolótábora pedig már nem először az idén nem tetszésének adott hangot a mérkőzés végén.

További eredmények: Falco KC–Oroszlány 99–70, Atomerőmű SE–Sopron 86–76, Szedeák–Kecskemét 74–91, Kaposvár–DEAC 92–85, Körmend–Alba Fehérvár 103–98, NKA Pécs–ZTE KK 93–81