2024.03.05. 19:00

Szoros csata zajlik az NB II-ben a feljutásért

Magabiztosan vezeti a tabellát a Nyíregyháza, a Tiszkécske viszont továbbra sem találja formáját.

Kiss Ádám

Többnyire a papírformának megfelelő eredmények születtek az NB II. 23. fordulójában. Némi meglepetést az éllovas Nyíregyháza Soroksár elleni döntetlenje okozott. A mérkőzés első félidejében a korábbi Szolnoki MÁV-játékos, Novák Csanád büntetőt hibázott, és így bár a győzelmet nem tudta megszerezni Tímár Krisztián legénysége, továbbra is vezeti a bajnokságot, immár kilencpontos előnnyel.

Novák Csanád, NB II, Nyíregyházi Spartacus
Novák Csanád tizenegyest hibázott
Fotó: Facebook/Nyíregyházi Spartacus

A tabellán második Győr a kiesőjelölt Tiszakécskéhez, a harmadik Vasas pedig a bennmaradásért küzdő Siófokhoz látogatott. Mindkét élcsapat 1–0-s győzelmet aratott, így tovább folytatódik a szoros csata a második, még NB I-be  jutást jelentő helyért. Vereségüknek köszönhetően a somogyiak maradtak a kiesőzónában, a Tisza-partiaknak pedig már nyolc pont a hátrányuk a még bennmaradó  helyen lévő Péccsel szemben.

Az alsóházi csapatok közül a Honvéd a Szombathelytől, a Csákvár pedig a Szegedtől kapott ki. A Budafok és a Pécs idén még nem tudott meccset nyerni, így a hétvégi eredmények szorossá tették a kiesés ellen folytatott küzdelmet is. A jelenleg tizedik, sorozatban hat mérkőzést nyerő Ajka, és  a tizenhatodik Siófok között azonban csupán hat pont a különbség.

A forduló eredményei: Siófok–Vasas 0–1, Gyirmót–Pécs 2–1, BVSC–Mosonmagyaróvár 1–0, Kozármisleny–Budafok 2–0, Ajka–Kazincbarcika 1–0, Csákvár–Szeged 0–1, Tiszakécske–Győr 0–1, Szombathely–Budapest Honvéd 1–0, Nyíregyháza–Soroksár 1–1.

A bajnokság állása: 1. Nyíregyháza 54 pont, 2. Győr 45, 3. Vasas 22, 4. Szeged 41, 5. Kozármisleny 39, 6. Gyirmót 35, 7. Soroksár 31, 8. Kazincbarcika 30, 9. Szombathely 30, 10. Ajka 29, 11. Csákvár 27, 12. Budapest Honvéd 27, 13. BVSC 26, 14. Pécs 26, 15. Budafok 23, 16. Siófok 23, 17. Tiszakécske 18, 18. Mosonmagyaróvár 11 pont.