Kosárlabda / Galériával

2023.11.04. 20:40

Apránként, lépésről lépésre „falta fel” az Olajbányász a Honvédot

Mind az Olajbányász, mind a Budapesti Honvéd egyenletes teljesítményt nyújtott az NB I.-es alapszakasz hatodik fordulójában, és ez ahhoz vezetett, hogy az Olaj nagyon megverte a vendégeket. Lukács Norbert és Révész Ádám visszatért, önbizalom-belövés nagy dózisban: megvolt.

James Eads (középen) ellen nem volt ellenszere a Honvédnek

Ez már többedik mérkőzése az idénynek, amikor az ellenfelek nem tudnak mit kezdeni Dustin Thomas-szal. Az Olaj amerikai centere meghökkentette a szombaton a Tiszaligetbe látogató Honvédot is – az első negyed alatt 11 pontot és hat lepattanót zsúfolt a neve mellé. Honfitársai közül ezúttal James Eads nőtt fel mellé (fölé?), aki most megmutatta, honnan kapta ragadványnevét, a Showtime-ot – a bedobó elképesztően hasznosan játszott a budapestiek ellen.

Persze nem csak nekik, az egész, szervezetten játszó Olajbányász érdeme volt, hogy igazából már az első percekben úgy tűnt, sima hazai győzelem születik – és végül az is született.

Thomast már a kezdetekkor csak faultokkal tudták megállítani, de az amerikai center nem hibázott a bütetőknél, majd Pallai Tamás vert be egy hármast. Lukács Norbert visszatért ujjtöréséből, és már az első negyedben beállt, sőt, pontokkal jelentkezett. Már ezt is kiadós taps követte, csakúgy, mint az ezt követő Thomas-triplát, amellyel alig négy perc elteltével tízre nőtt a hazaiak előnye, 16–6.

Újabb öröm szolnoki részről: Révész Ádám is visszatért vádlisérülése után: kezdetnek egy „brutál” sapkát helyezett el Isiah Brownon – szegény amerikai el is terült utána.

A második negyed elejét – mondjuk így – erőgyűjtésre használta az Olaj. Már-már beérte a fővárosi csapat a hazait, 30–29, amikor Pongó Máté, később Rudner Gábor hármasa, illetve Pallai és James Eads büntetői révén visszaállt a tízpontos szolnoki előny, 39–29. Ez végül kilencpontosra, 43–34 apadt a félidőre.

Miodrag Rajkovics csapata a harmadik játékrészben látta úgy: ideje pontot tenni a találkozóra. Öt perc alatt egy 18–6-ra megnyert etappal húsz pont fölé lökdösték az Olaj-előnyt (61–40), majd a zárónegyedre 73–46-ra.

Lényegi kérdések nem maradtak a végére, az Olaj a fiatal játékosoknak is lehetőséget adva megőrizte előnyét, a Honvédot a játék minden elemében felülmúlva, jó egyéni teljesítményekkel, megérdemelt győzelmet aratott.

Szolnoki Olajbányász–Budapesti Honvéd 91–65 (24–16, 19–18, 30–12, 18–19)

Szolnok, 1800 néző. Vezette: Dr. Mészáros B., Pozsonyi, Lengyel.

Szolnok: Clay 5, PALLAI 13/9, Rudner 5/3, EADS 25/15, THOMAS 14/3. Csere: LUKÁCS N. 13, Arabo 5, Révész 4, Horváth Á., Sebők A. 4, Kiss D., Pongó 3/3. Edző: Miodrag Rajkovics.

Honvéd: Kopácsi 5/3, DJOKOVICS 18/12, Bazsó 2, HENRY 18/3, Filipovics 4. Csere: Brown 13/9, Reizinger, Hajdú P. 3/3, Vámos, Peringer 2. Edző: Zlatko Jovanovics.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 6–0, 4. perc: 9–6, 6. perc: 16–6, 8. perc: 19–13, 12. perc: 26–20, 14. perc: 30–26, 16. perc: 36–29, 18. perc: 39–30, 22. perc: 49–34, 24. perc: 57–40, 26. perc: 61–43, 28. perc: 68–43, 32. perc: 79–51, 34. perc: 79–55, 36. perc: 84–58, 38. perc: 90–58.

Így látták a szakemberek:

Zlatko Jovanovics, a Honvéd vezetőedzője: – Megérdemelt győzelmet aratott a Szolnok. Ez egy teljesen rossz mérkőzés volt számukra. Ha nem vagyunk stabilak a kezdetektől, ez az eredmény. Túl nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, sokat hibáztunk a védekezésben. Fiatal csapat vagyunk, mindezt nem engedhetjük meg magunknak. Többet vártam a csapattól, meg kell érteniük a játékosainknak, hogy ez egy kemény liga. Ez egy lecke volt, amelyből tanulnunk kell.

Miodrag Rajkovics, az Olajbányász vezetőedzője: – Nagyon boldog vagyok. A játékosaink nagy energiával játszottak. A fiúk igazolták, hogy nem az a fajta csapat vagyunk, amely veszíteni szeret. És ez ezt az eredményt hozta. Az előző, vesztes mérkőzéseken, sérültjeink ellenére is fel tudtuk mutatni, hogy karakteres csapat vagyunk. Nagyon örülök a két visszatérőnek, most úgy néztünk ki, mint egy csapat. A Honvéd tiszteletreméltó munkát végez: fiatal edzővel, fiatal magyar játékosokkal dolgoznak. Jó játékerőt képviselnek, és egyre jobbak lesznek az idényben. Köszönet jár a szurkolóinknak, akik támogattak minket. Kezdem érezni, milyen Szolnokon, hazai közönség előtt játszani.